مقالات

Written by Sky Group


جک هیدرولیک

مایعات تقریبا تراکم ناپذیر هستند. این ویژگی سبب شده است که از مایعات به عنوان وسیله مناسبی برای تبدیل و انتقال کار استفاده شود. بنابراین می‌توان از آنها برای طراحی ماشینهایی که در عین سادگی ، با نیروی محرک خیلی کم بتواند نیروی مقاوم فوق العاده زیادی را جابجا نماید، استفاده نمود.

ادامه مطلب

آسانسورها خطرناک تر از توپولف

آخرین آمار حوادث آسانسور به نقل از مهندس براتي معاون حفاظت و پيشگيري سازمان آتش نشاني تهران حکایت از رشدی چهار برابری طی ماه های اخیر دارد. وی در این باره اعلام کرده آمار حوادث آسانسور در سال 81، 689 مورد بوده كه 32 كشته و مجروح بر جاي گذاشته است، اين آمار در سال 82 به 898 حادثه و 34 كشته و مصدوم رسید.

ادامه مطلب

تاریخچه آسانسور های هیدرولیک

مصریان قدیم نیز برای ساختن اهرام ثلاثه و انتقال سنگهای عظیم، با استفاده از ابزار و تجهیزات چوبی گرد و الوارهای مختلف، و نوعی وزنه تعادل برای انتقال آنها و یا خاک ریزی و انباشته کردن خاک در نقاط مورد نظر،به این کار دست می زدند.

ادامه مطلب

آسانسور ها

آسانسور (به فرانسوی: ascenseur) یا بالابَر (برای حمل بار) یا آسان‌بَر (برای حمل انسان)، اتاقک متحرکی است که به وسیله آن از طبقه‌ای به طبقات بالا روند یا از طبقه بالا به پایین فرود آیند. به عبارت دیگر آسانسور یکی از تجهیزات حمل و نقل عمودی است که جابجایی مردم یا کالا بین طبقات را تسهیل می‌بخشد.

ادامه مطلب

بالابر

بالابر به ماشینی اطلاق می‌شود که به منظور حمل بار و نفر، یا کار در ارتفاع و یا در خطوط تولید جهت انتقال بار و هم سطح‌سازی به کار می‌رود. بالابرها از مکانیزم‌های مختلفی برای بالابری استفاده کرده و تفاوت‌های اساسی با بالاکشنده‌ها و جرثقیل‌ها و لیفتراک‌ها دارند. نیروی بالابری توسط انواع مکانیزم‌ها در دستگاه‌های مختلف ایجاد می‌گردند که هریک با توجه به نوع کاربرد و نیاز مشتری طراحی می‌گردند.

ادامه مطلب

تنظیمات شیر کنترل های BLAIN آلمان

ب کلیه شیرکنترل هاي EV با بار کم شروع بکار میکنند و میتوانند با اتصال مستقیم یا به صورت ستاره مثلث راه اندازي شوند.
 شیرهاي BLAIN درکارخانه تنظیم و آماده براي کار میشوند و چنانچه لازم باشد تنظیم مجدد آنها بسیار آسان است.
 ماکزیمم درجه حرارت روغن ۷۰ درجه سانتیگراد میباشد.
.

ادامه مطلب